Комітет визволення політв’язнів – це добровільна ініціатива, до якої за майже п’ять років від створення долучилися різноманітні громадські організації, ініціативи, рухи, об’єднання та позаорганізаційні громадські активісти. Всі, хто поділяє принципи нашої діяльності, спрямованої на підтримку переслідуваних борців з антинародним режимом, долучаються до КВП заради єдиної мети: визволення тих, хто карається за свою боротьбу.

Діяльність КВП – волонтерська і жертовна. Не заради прибутку чи кар’єри, чи слави, чи навіть вдячності ми об’єдналися в цей гурт. Ми об’єдналися заради того, щоб найкращі з нас не лишилися сам на сам з каральним апаратом.

Наші активісти неодноразово в той чи інший спосіб потерпали  через свою діяльність. Зазвичай проблеми полягали у заведенні проти нас  кримінальних або адміністративних справ. Наші люди зазнавали також арештів, побиттів, тортур, шантажу, погроз. Були й наклепи та спроби дискредитувати наш рух. Але ми продовжували діяльність, попри паростки зневіри, відчаю, апатії, образ.

До нашої ініціативи постійно долучаються різноманітні діячі. Дехто лишається з нами тривалий час, дехто, стомившись або з інших причин, відходить від діяльності, оскільки вона потребує часу, фізичних та душевних ресурсів.

Ми вдячні побратимським організаціям та всім людям доброї волі навіть за разову допомогу в цій часом невдячній справі.

Водночас з прикрістю констатуємо, що іноді до нас прагнуть долучитися особи, які мають дещо інше бачення і мету нашої спільної співпраці. Як правило, такі люди надовго біля нас не затримуються.

24 липня на одного з нас був здійснений напад безпосередньо в залі Печерського районного суду. Тетяну Близнюк, координатора організації від початку її створення напала самопроголошений журналіст або правозахисник чи ще хтось, ким вона себе називає – Ірма Крат. На підтвердження того, що напад було здійснено у зв’язку з громадською діяльністю Тетяни Близнюк, а не внаслідок побутового конфлікту, є достатньо доказів, зокрема – заяви самої Крат.

Ряд наших активістів неодноразово в соціальних мережах чи інакше попереджали громаду, що ми не вважаємо психічно неврівноважену авантюристку Ірму Крат ані журналістом, ані громадським діячем, ані правозахисником. Неодноразово було наголошено про сумнівну користь і явну шкоду від діяльності цієї особи. Попереджали про це багато інших людей, в тому числі – волонтери АТО.

Не зважаючи на те, що про карикатурність діяльності, яку проводить Ірма Крат вже неодноразово заявляли навіть політв’язні, – ми не реагували на її діяльність офіційно, вважаючи, що достатньо максимально дистанціюватися від паразитуючих на громадському протесті.

Сьогодні, після того, як Ірма Крат у своєму агресивному невігластві перейшла межу припустимого, ми хочемо заявити від імені КВП та ряду організацій, громадських активістів та бійців добровольчих батальйонів, які входять до нашого руху наступне:

 – Ірму Крат ми вважаємо особою, яка дискредитує правозахисний добровільний рух.

 – Ірма Крат є небажаною особою на заходах, в яких бере участь КВП, її появу і потрапляння поряд з нами в інформаційний простір ми розцінюємо, як спробу дискредитації нашої організації.

 – Активісти КВП не можуть мати з Ірмою Крат будь-яких стосунків і спільних дій, оскільки це кидає тінь на нашу спільну діяльність.

 – Будь-яку співпрацю з Ірмою Крат ми вважаємо шкідливою по відношенню до справи правозахисту.

 – Кожен з активістів, хто толерує перебування поряд Ірми Крат – допомагає в легалізації цієї псевдодіячки і наданні їй певної ваги у суспільстві, а тим самим сприяє дискредитації правозахисного громадського руху.

Комітет Визволення політв’язнів

Чорний Комітет

Громадська ініціатива “Білий Молот”

ВО “Тризуб” ім. Степана Бандери

Волонтери “Спільної Справи” В. Жигунов, О. Дегтяр, Н. Степанюк

ГО “Захист простих людей”

Громадська ініціатива “Стоп наркотик”

ГО “Київське Віче”

Жіночий рух “За вільну Україну”

Організація “Реванш”

Об’єднання “Синдикат”

УНСО (Київська міська і обласна організації)

Рух солідарності “Разам”

 

Прес-служба КВП