Після перемоги Революції Гідності багато наших побратимів, борців проти свавілля минулої влади, вийшли на волю.
На жаль, за рік правління нового режиму кількість новітніх політв’язнів стрімко зростає і вже давно перевершила домайданівський показник. Станом на сьогодні за ґратами перебуває 36 політв’язнів. 24 з них ув’язнені вже після Майдану. І це лише за даними Комітету визволення політв’язнів. Насправді є підстави вважати, що кількість політичних переслідуваних в рази більша. Ще більша кількість тих громадських активістів, які, хоч і не знаходяться в ув’язненні, але перебувають під досудовим чи судовим слідством.
Окрім громадських активістів з’явилася нова категорія переслідуваних – бійці добровольчих батальйонів. Їхня кількість так само стрімко зростає, і вже є відомості про взяття під арешт цілих загонів добровольців.
Сьогодні генеральний прокурор Віктор Шокін зробив подання щодо зняття недоторканості та арешту народного депутата Андрія Лозового.
Андрій Лозовий прийшов у велику політику, можна сказати, з вулиці, з міського активізму. За часів антинародного режиму Януковича Лозовий брав участь у багатьох українозахисних заходах. Разом з тим, він допомагав КВП та політв’язням. Ставши народним депутатом, Андрій залишається нашим надійним соратником у справі визволення політв’язнів. Так, він є одним з ініціаторів Законопроекту, прийняття якого визволило би політв’язнів за нашим списком. На жаль, справа гальмується в комітетах парламенту, а сам Андрій та двоє його колег Ігор Мосійчук та Дмитро Лінько потрапили під шквал несправедливих звинувачень з боку провладних ЗМІ у зв’язку з даною законодавчою ініціативою.
Андрій Лозовий є депутатом, якого сьогодні можна назвати одним з найактивніших захисників політичних переслідуваних. Він відвідує судові засідання, подає клопотання щодо особистої поруки, пише депутатські звернення на захист громадських активістів тощо.
Прокуратура вже неодноразово вчиняла спроби порушити справу саме проти таких народних депутатів, і ось таки порушено справу за сфабрикованим звинуваченням проти Андрія Лозового.
В той час, як досі не за ґратами ті, проти кого повстав народ: ані силовики-садисти, ані корумповані судді; коли не покарано тих, хто вбивав і калічив людей на Майдані, генпрокурор порушує справу проти депутата-правозахисника. Цинізм ситуації в тому, що переслідують Лозового знову ж-таки за правозахисну діяльність, звинувачуючи в тому, що він буцімто побив секретаря селищної ради, який відмовлявся надати земельні ділянки бійцям 72-ї бригади. Нинішній режим прийшов до влади завдяки тому, що тисячі людей поклали життя і здоров’я заради нового, інакшого, кращого і справедливішого життя. Серед таких людей на барикадах був Андрій Лозовий. Він був з нами на Грушевського в січні і на Інститутській в лютому буремного 2014 року. Він боровся проти політрепресій режиму Януковича задовго до того, як почався Майдан, тим самим його пришвидшуючи.
Не підтримуючи наразі жодної з політичних сил, але ставлячи собі за мету боротьбу з політичними переслідуваннями по відношенню до тих діячів, які пліч-о-пліч стоять з нами на шляху до становлення Української Самостійної Соборної держави, Комітет Визволення політв’язнів вважає подання ГПУ на зняття недоторканності та арешт народного депутата Андрія Лозового — політичною розправою, висловлює Андрієві свою цілковиту солідарність і готовність до підтримки.
Водночас ми вимагаємо від президента Порошенка та його ручного генпрокурора припинити перетворювати Україну на поліцейську державу. Ми пам’ятаємо, якими були наслідки подібних дій минулого режиму. Як не прикро про це говорити, новий режим, схоже, намагається перевершити методи попередників і завершити свою каденцію так само, як її завершили вчорашні владоможці.

Свободу патріотам!


Прес-служба КВП