ПрименкоВіталій Применко, 1966 року народження, народився на Луганщині – один із засновників ВО “Тризуб” ім. Степана Бандери, один із засновників Комітету Визволення Політв’язнів.
Вже був засуджений за політичні “злочини”. Перший термін –  за… листівки і плакати з Бандерою. Також був засуджений за напад на депутата облради, секретаря горкому КПУ Артемівська, Акімова.

Заарештований у вересні 2011 року. Інкримінували справу із вибухом у Слов’янську (за статтею 296 ч.4). До квітня 2013 року перебував в Артемівському СІЗО. Хоч проти Віталія не було жодного доказу окрім його власного зізнання, зробленого під тиском та погрозами слідчих, 26 квітня 2013 року Слов”янський міськрайонний суд (суддя Профатило) виніс Віталію вирок: 6 років і 6 місяців ув”язнення.

Жителя Києва Применко звинуватили у невдалому теракті, що стався в місті Слов’янськ 26 вересня 2011. Того дня в Слов’янський міськвідділ міліції звернулася директор місцевого підприємства, яка розповіла про те, що о 10.20 її водій і за сумісництвом охоронець виявив під її автомобілем, що стоїть навпроти адмінбудинку, підозрілу барсетку. З барсетки стирчали дроти. Пильний бодігард підприємниці взяв у руки знахідку і відкинув убік. Прогримів вибух, в результаті чого було пошкоджено фасад будівлі і три віконних отвору. Ніхто з людей не постраждав.

За даним фактом міліція порушила кримінальну справу за частиною 4 статті 296 КК України (“Злісне хуліганство, вчинене із застосуванням вибухового устроство”) і ч. 1 ст. 263 КК України (“Незаконне зберігання вибухових речовин і зброї”). А 28 вересня за підозрою в цьому злочині був затриманий Віталій Применко, який перебуває під вартою з тих самих пір.

В останньому слові підсудний був різкий. “Поки в Україні відбуваються такі суди, суддям будуть відрізати голови. Завдяки таким як ви, революція в Україні настане швидше! “- Заявив Віталій Применко судді.

Прокурор у своїй обвинувальної промови зажадав відправити Применко у в’язницю на сім років. Як доказ провини він привів визнання обвинуваченого, дані ним на самому початку слідства. Варто відзначити, що раніше Віталій Применко притягувався до кримінальної відповідальності 4 рази, але як вважають його однодумці – з політичних мотивів.

– Не врахували ні єдиного слова з боку захисту, суддя дослівно повторив прокурорські тези, обгрунтуємо вирок, – обурена дружина підсудного Олеся Применко. – Цей вирок – це робота системи, спрямована на знищення всіх активних і свідомих громадян країни. Чоловік визнав свою провину тільки в силу психологічного тиску. Його шантажували тим, що через нього можу постраждати я чи його мати.

Напередодні вибуху Віталій Применко знаходився у своєї матері в м. Сіверськ (Донецької області), а з ранку 26 вересня 2011 провідав знайомого в місті Слов’янськ. Звідки відправився в село Аули (Дніпропетровської області), і там був затриманий. Слідство вважає, що мотивом злочину, скоєного в Слов’янську, стало бажання надати дружню послугу товаришеві, який є колишнім чоловіком підприємниці.

– Віталія постійно переслідували, 22 січня 2011 року у нас в київській квартирі був обшук у зв’язку з вибухом пам’ятника Сталіну в Запоріжжі. Звинуватити у підриві Сталіна не вдалося, так як в той час чоловік перебував у Києві. Я впевнена, що врешті-решт Віталій буде виправданий – якщо не українським, то європейським судом, – каже Олеся Применко“, – повідомляє видання gazeta.ua

Ви можете переказати кошти для Віталія Применка на картковий рахунок: Донецька філія ДФ Експресс-банк”, код за ЄДПРОУ 1529703948, код банку 335838, п/р 26204863992023, Применко Галина Герасимівна,  тел для довідок: (096) 990-6752. Наперед спасибі!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *