Акції без затримань бувають так само рідко, як і прояви правильної поведінки під час затримань. Зазвичай затримувані або створюють для поліції усі умови для безперешкодного пакування, або ж умови для безперешкодного шиття справ про “опір” і, що гірше, “напад на співробітника поліції при виконанні”.

В цьому інструктажі ми спробуємо по пунктах перерахувати усі зразки правильної і неправильної поведінки під час затримання. Ми поки не торкатимемось акцій прямої дії, коли вас можуть спакувати з болгаркою в одній руці і чиєюсь відрізаною головою в іншій. Поки пройдемося по протестах, на які ми маємо право. Право, яке регулярно порушується.

1. Якщо ви йдете на акцію у вас обов’язково при собі має бути паспорт або інший документ що посвідчує особу:

– якщо у вас є при собі документ – вас мають право тримати без пред’явлення звинувачень до 3х годин. Якщо немає – поліція може з’ясовувати вашу особу 24 години. І, повірте, вона цим правом скористається…

2. Що зобов’язана робити поліція під час затримання:

– представитись, пред’явити службове посвідчення, дати вам змогу записати наведені там дані;

– назвати причину затримання і ця причина має бути законною. Ви маєте повне право не виконувати незаконні накази поліцаїв;

*Звісно нічого з вищеперерахованого мусора не робитимуть. У випадку, якщо справа дійде до суду – ви зможете це повідомити судді.

3. Вимагайте складання протоколу на місці. Протокол з зазначеним точним часом затримання дуже важливий, адже в т.ч. і з цього часу буде вестись відлік тих 3х годин, про які говорилося вище.

4. Якщо до вас застосовувалася сила (йдеться не тільки про звіряче побиття, коли крізь фінгали світу божого не видно, а й про найдрібнішу подряпину) – вимагайте викликати швидку.

Це ми вам розписали, як воно має бути. Тепер розпишемо, як воно буде насправді

5. Якщо мітинг масовий – тікайте не від натовпу, а в натовп.

6. В натовпі завжди тримайтесь неподалік від знайомих-друзів. Саме вони перші кинуться вас рятувати, а не чиясь партійна масовка чи бабці-антипровокаторки.

7. Користуйтесь балаклавами, арафатками, медичними масками, щоб вас неможливо було упізнати за фото (якщо на фото з місця події не видно вашого обличчя – це фото буде вкрай важко використати проти вас як доказ в суді).

8. Не соромтесь – кричіть – створюйте якомога більше галасу, аби привернути до себе увагу. Це допоможе людям дізнатись про ваше затримання і або відбити вас одразу під час затримання, або почати вам допомагати вже після. Якщо ж про ваше затримання ніхто не дізнається – ніхто й не визволятиме.

9. Падайте на землю. Це вид пасивного протесту, за який вас не можна покарати і який не вважається опором при затриманні. Це істотно пригальмує ментів, які вас тягтимуть в автозак і допоможе вам виграти час.

10. Постарайтесь десь приникати телефон, щоб його одразу ж не відібрали. З того ж таки автозаку ви зможете повідомити своїм родичам і друзям про те що вас затримано.

11. Постарайтесь вирахувати куди вас везуть. Зазвичай везуть у райвідділ у районі де вас затримано, але далеко не завжди.

12. Якщо ви поки не орієнтуєтесь у відділках – перш ніж вийожуватись на акціях – вивчіть де знаходяться обезянники вашого міста. Якщо ви приїхали на гастролі – не ходіть на акції без друзів, які орієнтуються в місті.

13. Тринадцяте – щасливе – головне – В ЖОДНОМУ РАЗІ НІЧОГО НЕ ПІДПИСУЙТЕ!!!

З архіву ПРОВОКАТОРа