Друзі!
Кожень день зараз у моїх друзів, у громадських активістів та патріотів проходять незаконні, брутальні обшуки.
Нажаль деякі люди, шо це читають, днями так само будуть піддані репресіям, навіть, якщо вони впевнені, ще нема підстав.Це не якась тимчасова активізація. Таке свавілля та знущання робиться постійно. Просто зараз стався такий пік активності репресивної системи, і це видно найкраще.

Обшук – це жахливо. Жахливо не тому, що у 5 ранку вам вибивають двері та вікна, і затягнувши наручники, замотавши голову скочем, залишають валятись на підлозі впродовж годин. Жахливо не тому, що вас і всю вашу родину санкціоновано пограбують, просто вкравши все цінне.
Основна проблема, що на обшук йдуть з конкретним завданням – будь яким чином посадити Вас у в’язницю. Будуть підкинуті наркотики, зброя, рецепти вибухівки, дитяча порнографія, пістолет, яким вбили Кенеді. Будь що.
Після цього СІЗО, роки судів.

Я це пишу не просто так, з 2011 року у мене пройшло 9 обшуків. Тому цього разу коротко (тому що терміново) я напишу, що робити, коли репресувати вирішили саме Вас:

1. Єдиний захист – це публічність. Прямо зараз поміняйтесь максимальною кількістю своїх контактів з друзями і знайомими. Телефон, вібер, фейсбук. Домовтесь, що вони в свою чергу максимально повідомлять про Вас кому тільки зможуть. (Бо буває і так, що лягають спати, і тільки через три дні комусь щось між іншим скажуть).
Все це, і нижче згадане стосується також Вашої родини.

2. Не ведіться на ”сусідів-з-низу-ви-нас-заливаєте”, на поштарів, дільничних, будь кого, хто просить Вас відкрити двері. Слідкуйте, хто йде ззаду Вас, коли Ви заходите додому, бо можуть заломати і вломитись всередину, коли тільки відчинились двері.

3. Коли ломають двері – не лякайтесь і не відкривайте. Ваша ”допомога” і ”співпраця” ніяк не пом’якшить Вашу ситуацію. Використайте час, поки вламуються, щоб повідомити максимальній кількості людей.

4. Мовчіть. Щоб не сталось – мовчіть. Не говоріть нічого. Якщо катують – кричіть, несіть нісенітницю, але не давайте ніяких показів. Це важко і боляче, але потім сидіти 10 років Вам, і носити передачі на зону вашим рідним – це значно гірше.

Якщо Ви не встигли нікого повідомити, і вас раптово спакували. Якщо прийшов добрий безоплатний адвокат і каже, що треба просто визнати провину, і зразу відпустять – МОВЧІТЬ.
Протримайтесь декілька днів, і Вас знайдуть та звільнять побратими і чесні адвокати.

5. Не існує ніяких чесних і добрих слідчих чи оперативників. Всі – бездушні садисти. Пам’ятаєте фільм про Ганібала Лектора, який з доброю посмішкою катував та вбивав людей? Це – ваш слідчий.
Не вір, не бійся, не проси.

6. Будьте солідарні. Ходіть на суди до побратимів, ходіть на пікети репресивних органів. Це наразі єдине, чого вони бояться.

7. Робіть репост цього короткого допису, бо вже завтра прийдуть до когось, хто не готовий.

(с) Станіслав Краснов