вівторок, 6 червня

В Раді мають відбутися вибори Уповноваженого з прав людини. КВП підтримує в цих виборах лише Андрія Мамалигу, адвоката, правозахисника, добровольця, громадсько-політичного діяча.

СУДИ:


10:00 – Верховний суд України (Пилипа Орлика, 4а) – розгляд касації по справі добровольця, бійця 93 бригади ЗСУ Дмитра Прихватила.
Дмитро воював у Пісках, Водяному, Опитному, Авдіївці тощо. Під час служби виявив, що командир роти зі своїм замом здають інформацію сепаратистам, займаються мародерством та продажем зброї та чинять ряд інших злочинів.
Після того, як Прихватило довів це до відома вищого керівництва. Після цього зазнав нападу, відбився. Але зрештою отримав вирок 9 років позбавлення волі за нібито замах на вбивство.

10:30 – Апеляційний суд м. Києва (Солом’янська, 2а) – розгляд апеляції на рішення Печерського райсуду про цілодобовий домашній арешт нашому білоруському побратиму Василю Парфенкову (Сябру), який зазнав нападу беркутів на штабі ДР ОУН 9 травня цього року і взятий під варту. Завдяки підтримці громади і народних депутатів вдалося домогтися звільнення друга Сябра з-під варти, але цілодобовий домашній арешт – це теж не те, на що заслужив політвязень режиму Лукашенка, доброволець ОУН, громадський активіст.

(с) Тетяна Близнюк