Чувак, прийми щирі співчуття! Ти вчинив найбільшу помилку в своєму житті і подався в активісти. Ми допоможемо тобі переживати ці страждання весело, а заодно мутити акційний реквізит ну майже на шару.

Здавалося, що цей інструктажик не знадобиться, але виявилося, що молоді, а отже значно перспективніші організації, через брак контакту з тертими пацанами (ті зараз здебільша по тюрмах ошиваються або спиваються по кабаках) – не знають найпростіших тонкощів активістського хендмейду… тож лови підгон;)

Банер

СУТЬ ПРОБЛЕМИ: Щоб тебе помітили на марші, де активісти політичних партій тримають по десять прапорів кожен і топають попереду – треба якось виділитись. Звісно в першу чергу треба запасатися піротехнікою, матюкальниками і балаклавушками, але якщо не окреслити межі свого двіжа, то до тебе в колону одразу понабігає всяких фріків, які під час заряду “мусора сосать!” – почнуть заливати про то, що “українці то є така нація, що не має казати непристойностей ще й мовою окупанта”…

Що треба в таких випадках? Правильно, коробка. Себто купа красивих банерів, які оточують твій суперафігєнний двіж. Скільки коштує друк банера? Правильно, дохріна

Ще сумніше, коли вивішуєш цей банер на якійсь будівлі – з ним треба розпрощатися.

Про рукосракість і інші хвороби активістів, думаю, можна не уточнювати додатково.

Як вирішити цю прикрість?

Задачка рішається дуже просто. До смішного просто. Тобі знадобиться:

– Підняти дупу з дивана і вийти надвір (на цьому пункті багато чудових двіжів обломилося);

– Піти в магаз тканин і придбати там найдешевшу чорну тканину (використовувати білу тканину під транспарант – це ж дроч повна, визнай. А червона після 70 років неймовірної популярності чомусь вийшла з моди). Намотуй тої тканини скільки душа забажає. Щоб обмотати по периметру колону середньостатистичної київської протестної організації вистачить десь так п’яти метрів. Жартую. Трьох.

– Далі пензлюй в магаз канцтоварів і купуй там нормальні ножиці (хай у тебе вони будуть, таке в хазяйстві активіста потрібно не менше ніж спижжений прапор ЄС, шматок розбитого пам’ятника чи презерватив з портретом президента).

– Там само купи скотч (той шо вимірюється в метрах, а не в літрах). Скотчу купуєш дохріна – він тобі не раз в нагоді ще стане. Скоч має бути білого кольору. Важливо!!! Не бурого, не жовтого, не червоного, не в крапочку, а БІЛОГО! Крім того скоч бажано брати паперовий, а не поліетиленовий – з ним простіше працювати.

Робимо банер

Тепер, коли у тебе все є – вигадай, що буде написано на банері. Май совість і постарайтесь вмістити політ думки в 4-5 слів. Інакше це буде не банер, а стєнгазєта.

Запиши це гасло на листочку і, про всяк випадок, перевір на грамотність в гуглі – слова “пиримога”, “пиришкода”, “диржава” можуть мати місце тільки на марші на честь Махна, в інших випадках це шо? Правильно, це дроч!

Порахуй кількість знаків в гаслі з пробілами включно. Це треба для того, щоб правильно наносити текст на тканину. Якщо у тебе 10 метрів тканини, а підлоги – метри півтора – це однозначно стане в нагоді. Припустимо, у тебе 10 метрів тканини і гасло – “Свободу політв’язням!” (тобто 20 друкованих знаків не рахуючи апострофа, оскільки він займає мало місця). Далі працює елементарна математика – якщо скласти тканину вчетверо, то на цій четвертинці має бути розміщено 5 знаків. Якщо немає 2,5 метрів вільного простору складай ще вдвоє – тоді у тебе буде доступний шматок тканини на якому має бути по 2,5 літер. Якщо місця дофіга – все рівно не лінуйся ділити пропорційно тканину – таким чином у тебе точно не з’їде текст і всі літери будуть однакові. Розмітку на тканині, до речі, можна намічати звичайним милом.

Далі у справу вступає скоч. Це найкайфовіша частина роботи. Просто нарізаєш смужки потрібної довжини і викладаєш ними літери. Тут не можна ні помилитися, ні помарку зробити, ні зіпсувати щось. Не подобається як приклеїв – відривай і ліпи по-новій.

ВАЖЛИВО!!! Якщо літери мають бути високі (якщо гасло коротке і йде в один рядок) – краще робити контури літер товщими – так вони краще читатимуться і крутіше виглядатимуть на фотках.

ВАЖЛИВО!!! Приший до нижньої частини банера якісь дерев’яні планки: у разі якщо тканина дешева – вона легка – її може сильно теліпати вітром, тож планочки тобі потрібні як баласт, який триматиме банер у рівному пложенні.

ВАЖЛИВО!!! Якщо банер треба десь вішати – не полінуйся пришити мотузочки-зав’язки по верхній і нижній кромці банера, бо скотч його ніфіга не втримає.

Насамкінець, юху, сюрприз, про який ти мав би вже здогадатися. Якщо цей банер для акцій і маршів, а не для вивішування на дахах і мостах – він не просто багаторазовй – ти можеш обривати текст з тканини після кожної акції і вигадувати щось нове. І при таких нулячих витратах – банер виглядатиме дуже навіть нічо.

З архівів ПРОВОКАТОРа