Ніколи не говори по телефону чи у соцмережах того, чого не сказав би слідчому.

Продуманий план відходу – 90% успіху акції.

Акція має бути висвітлена. Якщо про акцію ніхто не дізнається – вважай, що її не було.

На акцію прямої дії ти маєш йти у непримітному одязі. Він має бути зручний, темних кольорів. Взуття – зручне (тобі доведеться бігати).

Одяг має бути одноразовий: провів акцію, скинув шмот, викинув чи спалив. Адже одяг потім може стати речовим доказом на слідстві і в суді.

«Не палити щі»! Йдеш на акцію прямої дії – користуйся балаклавою, маскою, арафаткою, накривай голову капюшоном.

Вивчи територію. Важливо з’ясувати, де є камери спостереження, темні кутки і звідки може їхати міліція.

Розвідку перед самою акцією бажано здійснювати особі, як в самій акції участі не братиме. Наприклад, хлопець і дівчина, які прогулюються вулицею – не викличуть підозри.

Вивчи слово шухер і як цим користуватись. Люди які стоять на шухері повинні мати добрий зір. Здавалося б, очевидна істина. Але на ділі чомусь виходить інакше.

В жодному разі не бери з собою телефон. Люди на шухері мають передати сигнал вголос або жестом. В жодному разі не можна вести довгі задушевні бесіди по телефону на «місці злочину».

Ти не параноїк і не віриш у прослуховування чи відслідковування особи за телефоном? Розкажи це десяткам активістів, які теж не вірили і тепер відбувають довгі покарання у місцях позбавлення волі. Вони радо над цим посміються. Або поплачуть.

Ми не радимо користуватись раціями, адже не можемо стовідсотково запевнити тебе, що її не можна буде прослухати чи відслідкувати. Але якщо наважишся тримати зв’язок на акції по рації – пам’ятай, слабкі рації в місті діють на дуже малі дистанції.

Не бери документів. Якщо тебе затримають на акції – документи тобі не допоможуть. Але була маса випадків, коли документи губилися на місці проведення акції прямої дії. Міліції це дуже допомогло…

Акція має тривати лічені секунди: прийшли, постояли, покурили, випили пива і мляво закидали щось чимсь – не підходить!

Під час акції: закрий обличчя, одягни рукавички.

При відході – зміни одяг. Що мається на увазі: прийшов на акцію в куртці, при відході, перебуваючи на безпечній відстані – заходиш в затемнений провулок, знімаєш куртку, виходиш на вулицю з іншого боку провулку, проходиш далеченько – знищуєш або викидаєш одяг.

Що тобі може допомогти: вода – знищує відбитки пальців, вогонь – знищує ДНК.

Не треба бігти всю дорогу. Людина яка біжить – завжди привертає до себе увагу. Якщо за тобою не має погоні – достатньо пробігти пару кварталів, далі йди спокійно, не сіпайся, не оглядайся, плутай сліди, блукаючи з вулиці на вулицю.

Не можна паркувати авто для відходу прямісінько біля місця проведення акції. Не можна одразу після акції там само брати таксі – таксисти люблять стукати мусорам.

Акцію фіксуй на фото-відео. Монтаж можна проводити вдома. Щоб зачистити сліди на пристрої на який знімалося відео: видали файл з акції, запиши на носій якомога більше файлів (заповни всю пам’ять пристрою). Після цього файли з акції неможливо буде відновити. Зачистка пам’яті комп’ютера трохи важче завдання, адже можна задовбатись завантажувати під зав’язку жорсткий диск.

Тобі допоможе тільки форматування жорсткого диску (не жлобись – життя на свободі варте того, аби позносити архіви порнушки і піратського кіна).

Заливати акцію в інтернет не можна:
– з дому;
– зі свого комп’ютера;
– зі свого телефона;
– на акаунти якими ти вже користувався.

Як треба:
– придбай флешку;
– вибери інтернет-кафе де немає камер;
– в інтернет-кафе створи електронну пошту та акаунт у youtube;
– наперед підготуй базу ЗМІ;
– завантаж відео на новостворений акаунт та зроби розсилку новини з відео по ЗМІ;
– під час цього сеансу в комп’ютерному клубі в жодному разі не заходь на свої сторінки у соцмережах, не підв’язуй нову пошу до старої, вдягни капюшон, щоб тебе було важко упізнати;
– не барись, щойно закінчиш розсилку – розлогінься та йди геть.

І пам’ятай, більшість активістів попадається не тому, що не виконували вищенаведені правила, а тому що ідіоти: після успішно проведеної акції вони вирішили розповісти про неї всім навколо. Так і сіли у в’язницю. І їм там дуже погано.

Тому – золоте правило: НЕ ПАЛИСЬ

З архівів ПРОВОКАТОРа